ג׳רי עפיר

בן אלן וג’ין. נולד ביום י”ג בניסן תש”ח (22.4.1948), בעיר אירי שבמדינת פנסילבניה, ארה”ב והיה בנם הבכור של פרופ’ אלן וג’ין הפלר. בילדותו נדד עם הוריו מעיר לעיר וכך למד וסיים את לימודיו בבתי-ספר יסודיים ותיכוניים בארבע ערים שונות. בהיותו בן 19, היה שחקן כדורסל מעולה ושיחק ב”ליגה הקטנה”. הוא אהב לקרוא ולהאזין למוסיקה. לאחר שלמד שנה באוניברסיטה שבעיר עקרון (במדינת אוהיו) החליט לעלות כמתנדב לארץ.

בקיץ 1968 הגיע ג’רי לארץ ואחרי שלמד חודשיים עברית באולפן בבית-השיטה, הגיע לקיבוץ גבעת-חיים מאוחד וקבע שם את ביתו. הוא השתלב בעבודה בכל ענפי המשק ואחרי שנשא לו את בת הקיבוץ הפך לחבר קיבוץ לכל דבר. הוא אהב ילדים והרבה לשחק ולשוחח אתם. הוא הצטיין באהבת האדם באשר הוא אדם. תמיד חייך, תמיד היה מוכן לעזור ועל כן אהבוהו
כולם. ג’רי ראה עצמו כשליח המשפחה, כראשון וכמפלס הדרך לעלייתם ארצה.

ג’רי התגייס לצה”ל בסוף יולי 1969 וראה בכך את השלב הסופי בהיקלטותו השלמה בישראל. לאחר הטירונות הוצב לחיל האויר, סיים קורסי חובשים תעופתיים וחובשים כלליים. בתקופת מלחמת ההתשה שירת בגזרות החמות בסיני, ולאחר הולדת בנו הועבר לבסיס קרוב יותר לביתו. ביום ט”ו באב תשל”ב (26.7.1972), כאשר היה בדרכו בחזרה לבסיסו לאחר חופשת השחרור, נפל רב”ט ג’רי בעת מילוי תפקידו. הניח אלמנה בהריון ובן. הובא למנוחת-עולמים בבית-הקברות בקיבוץ גבעת-חיים מאוחד.

הטקסט נלקח מתוך “יזכור” – אתר ההנצחה לחללי מערכות ישראל.

התחברות אל האתר
דילוג לתוכן