אבי תירוש

בן יוסף וגולדה. נולד ביום כ”ז במרחשון תרצ”ו (24.10.1935) בגבעת-חיים. בהגיעו לגיל-הלימודים למד בבית-הספר היסודי והתיכון שבגבעת-חיים מאוחד. היה חבר “הפועל” כיון שנטה לספורט. ניגן בקלרינט בשעות-הפנאי שלו, וגם עסק הרבה בפעילות ציבורית. אהב לערוך טיולים בארץ.

בשנת 1954 גויס לצה”ל. לאחר שחרורו מהצבא עבר קורס של מרכזי-משק בין- קיבוצי במדרשת רופין. זה היה בשנת 1965. לפני-כן היה יוצא למילואים מפעם לפעם וגם לפני מלחמת ששת הימים היה במסגרת זו. אבי נלחם במסגרת פלוגת-סיור והוא נע בצוות-הסיור שהוביל את העוצבה לעבר עמק דותן. כאיש-מרגמות ידע כבר בלילה הראשון להפעיל את המרגמה במצבים הקשים ביותר תחת אש חזקה. תודות ליזמתו וכושר מנהיגותו סייע לפלוגת-הסיור לבצע את משימתה הקשה; ביום השני לקרבות, הוא כ”ז באייר תשכ”ז (6.6.1967), השתתף בכיבוש ג’נין ולאחר-מכן השתתף בקרב שריון בשריון לכיבוש עמק דותן, ובקרב זה, שנערך במורדותיו הצפוניים של העמק מצא את מותו.

הניח אשה ושלושה ילדים, אשר הצעיר שבהם היה כבן שלושה חדשים. הובא לקבורה בבית-הקברות הצבאי בחיפה ולאחר-זמן הועבר למנוחת-הולמים בגבעת חיים המאוחד. ל”שלושים” הופיעה חוברת זכרו בשם “אבי”. החטיבה הוציאה חוברת לזכר גיבורי עוצבת “ברק” – והוא ביניהם.

בחוברת “אשר נפלו במלחמה”, שהוציאה הקיבוץ המאוחד, הועלה זכרו. בין המוזכרים נמצא גם אבי בחוברת המועצה האיזורית עמק-חפר וכן בחוברת שהוציאה הסיירת לזכרם.

הטקסט נלקח מתוך “יזכור” – אתר ההנצחה לחללי מערכות ישראל.

התחברות אל האתר
דילוג לתוכן